loading...

20 mar 2014

OS 7.1 problematyczny system

IOS iPhon - problemy w systemie operacyjnym
IOS 7.1

Apple OS - wady systemu appla

Tak dziś nie na temat, bo gdzie tu raj a system operacyjny iPada ? Ale nie był bym sobą gdybym nie wpsomniał o tym. Jeśli jeszcze nie zainstalowałeś nowej wersji IOS 7.0 lub 7.1 i nadal używasz sobie spokojnie wersji IOS 6 to zastanów się bardzo czy chcesz to zrobić. Wczoraj mój tablet zaczął dziwnie odmawiać posłuszeństwa, zamiast zresetować ustawienia jak zawsze to robiłem, to naszła mnie ochota na zainstalowanie uaktualnienia... to mój błąd !!!! Pierwsza rzecz po uaktualnieniu, sam wygląd już daje wiele do życzenia, praktycznie nic nie da się ustawić jak było
wcześniej, kalendarz, notatnik ma wygląd beznadziejny, nie działa "delete" za to w jego miejsce pojawił się "back space" już samo pisanie stanowi problem. Ekran jest cały jasno szary, mniej czytelny, muzyka gra dużo ciszej, bateria po prostu znika w oczach. Do wczoraj spokojnie działała ponad dobę przy intensywnym używaniu ( muzyka w tle, internet ) teraz 80 % znikło w 3 godziny używania. BT ma wiele do życzenia, zajęło mi dobre 20 min na podłączenie klawiatury. Wi-Fi szuka sieci, lecz nie znajduje nic, trzeba bawić się Airplane mode zanim zaskoczy. Safari straciło swój urok, tawienia wszystkie co miałem zmieniły swoje miejsce, zostały zastąpione innymi, uprzykszające pracę. Sam nie wiem jeszcze co tu powiedzieć, no nie mogę znaleść żadnego pozytywu na ten system. 
   Na dodatek Apple powiedziało, że tego systemu nie da się cofnąć do wersji wcześniejszej, po prostu załamka. Na szczęście znalazłem już jak to przywrócić, jutro będę się tym zajmował. Potrzebny jest do tego komputer i iTunes. Postanowiłem, że na łamach swojego blogu zaprezentuję jak sobie poradzić z tym problemem.  Doszła jeszcze kompatybilność kopii zapasowej, między IOS 6 i IOS 7, polegający na tym, ze nie da się przywrócić kopii w żadną stronę. Więc przywrócenie IOS 6 wiąże się z utratą danych, o ile nie mamy kopii zrobionej wcześniej z wersji IOS 6.
Ostatnie słowa - człowieku nie uaktualniaj !!!! pozostaw swoją dobrze działającą wersję IOS 6. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

loading...