Czarna Madonna Siquijor

Atrakcje turystyczne Filipin - czarna Madonna - Siquijor
Black Magic Mary - Siquijor Chapel

Czarna Madonna - Siquijor
Tutaj adres miejsca magii :

Santa Rita de Cascia de Siquijor
Santa Maria Church
Maria, Siquijor

Tak właśnie chcę rozpocząć pisanie tego posta. Jeśli ktoś z was już słyszał o tej wyspie, na pewno natknął się, na niekończącą się historie czarnej magii tej wyspy. Czarna Madonna trzymająca czaszkę w jednej dłoni, a drugiej odwrócony krucyfiks. To raczej nie brzmi po katolicku, czyż nie ? Temat magi poruszany jest tu dość często. Mam przyjemność mieszkania na tej rajskiej wyspie od roku. Poznałem naprawdę wiele osób. Od młodych, moich rówieśników oraz ludzi w podeszłym wieku. Wszyscy mogę śmiało powiedzieć są naprawdę wspaniałymi ludźmi. O opiekuńczości Filipińczyków chyba nie muszę pisać dużo. Fakt, że niestworzone historie są szybko kreowane o wszystkich i o wszystkim, nie ujmuje wspaniałej atmosfery tej wyspy. A więc do tematu, bo widzę, że odbiegam... Może troszkę faktów, Święta Rita, bo o niej mowa w tym poście, znana również jako Margerita z Cascia, córka Antonio i Amata Lotti, Małgosia. Od wczesnych lat odwiedzała zakon Augustynów, oraz okazywała wielkie zainteresowanie życiem zakonnym. W wieku 12 lat została skłoniona przez rodziców do zaręczenia się z Paolo Mancini. Był on strażnikiem miasta,
nie zbyt miłym człowiekiem, zamieszanym w polityczne życie miasta. Zawiedziona poślubiła go w wieku 18 lat. Jej małżeństwo trwało 18 lat, w tym czasie urodziła bliźniaków, dwóch synów. Przed śmiercią jej męża, który został zadźgany nożem, zdołała go udobruchać i nawrócić. Jej synowie postanowili zemścić się na mordercy ojca. Rita modliła się o zmianę ich planów, w niedługim czasie, zapanowała zaraza w ich okolicy, przed śmiercią przebaczyli i nawrócili się. Rita po śmierci swych najbliższych mając 36 lat postanowiła odnowić swe wcześniejsze marzenie życia zakonnego. W tych czasach zakon nie przyjmował wdów. Jednak historia o jej śnie, w którym Pan otworzył przed nią drzwi zakonu rozniosła się szybko. Zakonnicy postanowili przyjąć ją. W zakonie nie miała lekko, należała do grona sióstr konwersem, czyli tych które wykonywały najcięższe prace. Zamiłowaniem jej była męka Jezusa, otrzymała stygmat w postaci igły cierniowej, tkwiącej w jej czole przez 15 lat jej życia. Jej życie było na tyle święte, że po śmierci w 1457 roku, została kanonizowana i ogłoszona świętą w 1900 roku. Jej ciało po dzień dzisiejszy spoczywa w nie naruszonym stanie w szklanej trumnie. To następny cud... a było ich wiele. Zachęcam do obejrzenia filmu który został nakręcony we Włoszech, przedstawiający jej życie. Została patronką ofiar przemocy, trudnych małżeństw, samotnych, rodzicielstwa i bezpłodności.
A co to ma wszystko do czarnej magi ? sam nie wiem. Ta kaplica wraz z Czarną Mary, jest sławna na całych Filipinach. Rzeźba ta wywarła na mnie wrażenie strachu ? Choć to może jest przyczyna tej legendy, która jest mówiona przez wszystkich mieszkańców okolicy... o tym jak to dzieją się dziwne straszne i niewytłumaczalne wydarzenia, których nigdy nikt nie skonfrontował.
A tu film dla tych co chcieli by zobaczyć jak ta kapliczka wygląda i w jakiej okolicy się znajduje.

Przeczytej też

0 komentarze