Najdłuższy most na Filipinach San Juanico

najdluzszy most na Filipinach - poszukujac raju
Najdłuższy most na Filipinach San Juanico bridge.

Najdłuższy most na Filipinach - San Juanico bridge.


Filipiny to kraina siedmiu tysięcy wysp, transport najczęściej odbywa się drogą wodną, jednak nie brakuje też i mostów, które łączą je ze sobą. Jest też jeden taki najsławniejszy, bo najdłuższy. 2,16 kilometra. Powstał w 1973 roku, co sprawia, że jest o trzy lata starszy ode mnie :) Na tamte czasy kosztował prawie 30 milionów dolarów - warte tych krajobrazów. Łączy on dwie wyspy Leyte, Tacloban City z Samar. Najwyżej nad morzem to 41 metrów, co pozwala przepłynięcie większych statków, Ma 43 podpory, a projektantem był Arvin Valderrame. Wybraliśmy się, by zobaczyć ten cud ludzkiej technologii, powiem wam, że robi wrażenie przejazd tym mostem. Jedzie się około 10 min w jedną stronę. przejechaliśmy tam i z powrotem. Widoki naprawdę powalają. Jest to najdłuższy most na jakim byłem w moim życiu. 
 Zobaczcie sami jak przedstawia się ten przepiękny most San Juanico Bridge :jest tu wiele przepięknych zachodów słońca
Zachód słońca w okolicy Ormoc
   Takich zachodów słońca widzieliśmy wiele, praktycznie, każdy wieczór równał się z zapierającym dech widokiem. Kamera nie jest w stanie oddać piękna na które patrzyliśmy. Zdjęcie było zrobione w drodze powrotnej z najdłuższego mostu na Filipinach.
przepiękny długi most na Filipinach San Juanico bridge
Początek najdłuższego mostu na Filipinach.
Już na samym początku widać, że ten most nie ma końca, jest to przecież ponad dwa kilometry. Pół godziny na piechotkę :).
najdłuższy most na Filipinach
To nie rzeka, to morze.
Jak się patrzy na prawo, czy lewo, to nie rzeka, to morze. Most ten łączy przecież dwie wyspy, a więc oddziela je morze. 
Most
Most ten nie jest prosty.
Tutaj na tym zdjęciu widać dokładnie, ten most ma kilka zakęntów, dzięki czemu można spojrzeć jak jest długi.
Najdłuższy most na Filipinach my na motorze
Pomykamy sobie mostem.

robimy zdjęcia najdłuższego mostu na Filipinach
Po lewej widać jak długi jest ten most.

Droga dość dobrze zrobiona, nie ma dziur, ani dużych nierówności, jak to widzieliśmy na wielu mostach w tym regionie. Sama przyjemność przejechania się najdłuższym mostem na Filipinach, polecamy bardzo wszystkim, którzy są na Filipinach. San Juanico bridge.


Gdzie jest San Juanico Bridge

0 Komentarze