Jingke i Tomasz - małżeństwo poszukujące swojego raju na ziemi

Tomasz Dobrowolski autor artykułów Poszukując Raju

Małżeństwo poszukujące swojego raju na ziemi - nasze podróże.


Witamy na naszym  blogu - Poszukując Raju, nazywamy się Jingke i Tomasz,  jesteśmy autorami zamieszczonych tu artykułów.

Krótka historia.


  Sięgając pamięcią daleko wstecz, widzę siebie, drepczącego obok mojego taty. Taki widok, małego mnie idącego przed siebie, poznając nowe miejsca, rozglądając się, zaglądając we wszystkie zakątki, otwierając na doświadczanie, pozostał mi do dziś. Te wspomnienia, gdzie spacerowaliśmy, wraz z gromadką sąsiednich dzieci jest przepiękny, to co mój tata zaszczepił mi głęboko w sercu. Pamiętam swoją naukę jazdy na rowerze, nie długo po tym wycieczkę w odwiedziny do odległej o kilkanaście kilometrów miejscowości, to uczucie zmęczenia i ta wielka satysfakcja. Późniejsze lata obfitowały w podróże. Z biegiem czasu, zwiedziłem większą część Polski, podróżowałem czym się dało i gdzie się dało.  Wyjazd za pracą do Wielkiej Brytanii wspominam podróżniczo. Poza codziennymi obowiązkami zawsze znajdowałem czas by odwiedzić jakieś nowe miejsce, coś zobaczyć, poznać. Swoje pierwsze wycieczki tam rozpocząłem zwiedzaniem Londynu. W wolny dzień, z zapakowanym plecakiem kanapkami i napojami, wsiadałem do autobusu który najdalej jechał, tam przesiadałem się w następny i jeszcze jeden, do puki nie wyjechałem z miasta. Tam robiłem sobie piknik, zwiedzałem okolicę, szukałem ciekawych zabytków i w zależności od pogody spędzałem czas jak najbardziej na łonie natury. Gdy zwiedziłem już cała okolicę udawałem się w drogę powrotną najczęściej inną trasą. Znalazłem też ciekawą grupę ludzi, którzy umawiali się przez internet i wspólnie określali ciekawe miejsca do zwiedzenia. Ta grupa istnieje do dziś pod nazwą Meet Up, każdy tam znajdzie coś dla siebie. Wspólnie zwiedziliśmy duży okoliczny obszar Londynu. Gdy zaopatrzyłem się w rower, rozpocząłem też samodzielne wycieczki wzdłuż kanałów. To naprawdę fascynujące, przepiękne krajobrazy, przyroda i ja w drodze do okolicznych miejscowości. Motorem zwiedziłem praktycznie większość Wielkiej Brytanii. Obecnie mieszkam na Filipinach, podążam swoim marzeniem, by zwiedzić świat, doświadczyć niedoświadczonego, zobaczyć, przeżyć. Swój pobyt tutaj, mogę określić jako czas " pierwszych razów ". Prawie każdego dnia doświadczam coś nowego, czy to jest nowy smak owocu, potrawy której nigdy wcześniej nie jadłem, czy to jest krajobraz, czy zachowanie się otoczenia na różne sytuacje, które daleko odróżniają się od tych, do których przywykłem żyjąc w Europie. 
Podróże kształcą, rozszerzają horyzonty myślenia i postrzegania, pokazują, że można inaczej, pokazują świat w innych barwach, uczą akceptacji, pokory. 


Zapraszam do polubienia mojego Fun Page na Facebooku , oraz subskrypcji kanałów YouTubeWakacje Marzeń

Booking.com