Zakynthos Grecja 32 miejsca które musisz zobaczyć

Zakynthos Grecja 32 miejsca które Musisz zobaczyć
32 miejsca które musisz zobaczyć w Zakynthos Grecja


Zakynthos Grecja - przewodnik po wyspie.

Chciałbym zaprezentować Wam nasz przewodnik po Zakynthos :
Zakynthos jest jedną z piękniejszych wysp greckich. Jest tu sporo atrakcji do zobaczenia. Pierwsze, z czym się ta wyspa kojarzy to Zatoka Wraku, Blue Cave, Xigia Beach, oraz Żółwie. Według nas, jest o wiele więcej do zobaczenia tutaj, szczególnie jeśli uda nam się podróżować samemu. Widoki po prostu zapierają dech. Są i piękne plaże, z żółtym piaskiem, kamieniste zbocza, skałki, do wyboru do koloru. Nie powinien się tu nikt nudzić. Cała masa restauracji, sklepów, dyskotek, hoteli. 

32 miejsca, które warto zobaczyć w Zakynthos:

Pod listą znajdziecie krótki opis, oraz link odsyłający do artykułu poświęconego w całości danej miejscówce. Musieliśmy tak zrobić, inaczej byłby to najdłuższy artykuł w Internetach :)


( Aktualizacja - czerwiec 2020 )

Wszystkie te lokalizacje, które warto zobaczyć w Zakynthos, sukcesywnie opisuje w osobnych artykułach, oraz będę dodawał nowo odkryte zakątki wyspy.  Gdybym chciał to zrobić w jednym artykule, miał by on grubość książki :) Choć myślę, by wydać pełen przewodnik "Grecja Zakynthos co zobaczyć - przewodnik". Klikając na link w opisie, otworzysz dokładny opis miejsca, które Cię interesuje. Na końcu każdego artykułu znajdziesz link powrotny do tego przewodnika.

Shipwreck najpiękniejsze kolory morza i wrak.


Grecja Zakynthos co warto zobaczyć plan wycieczek
Zatoka wraku od góry.


Shipwreck jest wizytówką wyspy Zakynthos, to zdjęcie wraku przyciąga rzesze ludzi tutaj. Nie da się ukryć, że zatoka wraku jest najbardziej odwiedzanym miejscem na wyspie. Można ją zobaczyć z morza, czyli dopłynąć łódką na plażę, oraz zobaczyć go z góry, dojeżdżając prawie na sam klif. 


Bluecaves - błękitne groty, świetne miejsce do nurkowania.


Zakynthos Grecja co zobaczyć
Blue Cave - błękitne groty Zakynthos


Bluecaves, słynne błękitne groty, chyba na równi popularne z zatoką wraku. Macie tutaj dwie opcje, łódka wycieczkowa duża, gdzie przepływa się w okolicy błękitnych grót, albo mała łódka, która wpływa do kilku z nich do środka. Zdecydowanie polecam małą łódkę. Obie opcje mają postój na pływanie, warunek brak fal. Atrakcja jest niesamowita, tylko ze środka groty widać przepiękny niebieski kolor morza.


Marathonisi - słynna wyspa żółwi.


Zakynthos co zobaczyć przewodnik
Wyspa żółwi


To tutaj przypływają wycieczki, by zobaczyć żółwie. Jest to maleńka wysepka z plażą, oddalona od Zakynthos kilka minut łódką. W drodze na wyspę szuka się pływających żółwi, a na wyspie jest czas by troszkę się zrelaksować, popływać, czy chwilę się opalać. 


PortoFino cocktail bar.


romantyczne miejsce nad samym morzem
PortoFino cocktail bar.


Jest tu wiele romantycznych miejsc. Cocktail bar Portofino jest położony nad samym morzem. Można spędzić tu miło czas. Wystrój godny uwagi, muzyka zintegrowana z całością. Bardziej romantycznie robi się tu wieczorem, gdy wszystkie zapalone świece i lampiony nadają temu miejscu niezwykły nastrój.


Zatoka Porto Roxa najpiękniejszy zachód Słońca na wyspie.


Najpiękniejszy zachód Słońca
Porto Roxa najpiękniejszy zachód Słońca.


Mało rozreklamowane miejsce na wyspie. Może dla tego, że aby tu dojechać trzeba się troszkę nakręcić kierownicą :) tak drogi tutejsze to spaghetti, kręte i wąskie. Zobaczcie Zachód Słońca w Porto Roxa jest najpiękniejszym i niezapomnianym na Zakynthos. Jest tu sporo restauracji, także głodni nie będziecie. Są leżaki i wiszące łoża, woda jest klarowna, dużo ryb. Parking jest duży, wiele miejsc bezpłatnych, pod warunkiem, że się będziecie stołować w restauracji, lub wykupicie leżak.


Little Xigia - naturalne siarkowe spa.


Co zobaczyć w Zakynthos
Little Xigia - naturalne siarkowe spa.


Tego miejsca nie da się pominąć zwiedzając wyspę. Little Xigia jest zaraz obok Xigii Beach, jest mniej znane, a naszym zdaniem dużo piękniejsze. Jest mała tawerna, jest żwirkowa plaża, jest siarkowa woda. Czego jeszcze chcieć ?


Xigia Beach - siarkowe spa, taverna.


Xigia beach atrakcje Zakynthos
Ważna atrakcja Zakynthos - Xigia beach


Zaraz po zatoce wraku, najpopularniejsze miejsce na wyspie Zakynthos. Nie ma chyba wycieczki, która by nie zatrzymywała się tutaj. Plaża siarkowa, czy siarkowe spa. Można trafić tu po zapachu, z pod skał wydostaje się siarka, woda jest mleczna i śmierdzi zgnitymi jajami. Ma lecznicze właściwości na skórę, wygładza ją, jest bardziej śliska. Są dwa sposoby by się tu znaleźć, wycieczką morską, oraz samochodem. Na górze jest taverna z rewelacjną kawą i z przepięknym widokiem. Do plaży jest lekko strome zejście schodami. Sama plaża jest kamienista, żwirkowa. Z plaży jest możliwość zamówienia w tavernie. Jeśli udacie się tu od strony morza, nie podpłyniecie na plażę, jedno że jest malutka, to jest masę skał pod wodą, których nie widać, woda jest mleczna. Trzeba wtedy dopłynąć do brzegu jakieś 50 metrów, a nie zawsze jest na wycieczkach na tyle czasu. Bardziej opłaca się dotrzeć tu od strony londu, widok z taverny jest tego warty.


Marathias - przepiękne miejsce do nurkowania.


Marathias Zakynthos
Marathias Zakynthos


Marathias to takie skalne wybrzeże jadąc z Laganas w stronę Keri, Jest przepięknie tu, są darmowe leżaki, które są ustawione na skałach nad samym brzegiem. Woda jest tu głęboka i bogata w różnego rodzaju ryby. Te największe co widzieliśmy to po półtora metra sztuki. Dużo ludzi tu przybywa ze sprzętem do nurkowania. Jest też taka ukryta zatoczka, gdzie leżaki są pod drzewami, cicho i spokojnie. Tawerna z jedzeniem i przepyszną kawa.


Warto zobaczyć Porto - Azzurro jedna z piękniejszych scenerii.


Przepiękna plaża na Zakynthos
Warto zobaczyć Porto Azzurro.


Porto Azzurro, nie mylić z Porto Zorro, które jest zaraz przed, jadąc z Argasi. Porto Azzurro jest przygotowane na wielu gości, znajdziesz tu fajną tawernę z dobrą kawą, leżaki w szczycie sezonu były po 5 euro za godzinę, a kolejka na leżak jak za komuny :) Ale tak na serio, średnio dwa razy w tygodniu odbywa się tu czyjś ślub. Przepiękne kamienie przy plaży, sceneria jak z romantycznego filmu. Dla gości weselnych jest przygotowane osobne miejsce, by się ugościć po ceremonii. Bardzo polecamy to miejsce. Czasem jak wypożyczaliśmy quada, zaznaczaliśmy Porto Azzurro, jako jedno z licznych miejsc do zobaczenia na wyspie, jednak ogromna część wracała wieczorem mówiąc, że utknęli w Porto Azzurro i nie zwiedzili nic więcej, bo tak im się tam podobało.


Kaminia Beach klimatyczna tawerna.


Jadąc z Zakynthos mijając Argasi, napotkamy na zjazd w lewo do Kaminia Beach. Jest to fajna tawerna położona nad samym morzem. Często przed pracą jechaliśmy tam na poranną kawę. Czasem też mała kąpiel w morzu i smaczna grecka pizza. Znajduje się tu taki cypelek, na którym postawione są stoliczki i krzesła, naprawdę miejsce warte zobaczenia. 


Agios Sostis - wyspa ślubów.


Agios Sostis Zakynthos
Wyspa ślubów


Szczerze wam się przyznam, że na samej wyspie moja noga jeszcze nie postała. Owszem widziałem ją z morza oraz z lądu, ale jakoś nie korci mnie, by tam się udać. Ładny mostek, kwietniu ruina, odbudowany dopiero w pod koniec maja, prześcieradła też wymienili dopiero w maju. 5 euro wejście na wyspę, by zrobić sobie zdjęcie. Terminy ślubów zajęte na dwa lata do przodu, a koszt bagatela siedem tysięcy euro za ceremonie. Mogli by się troszkę bardziej postarać zarabiając tyle pieniążków.


St. Nikolaos port - najstarszy port na wyspie.


Port ten jest zlokalizowany na górze wyspy, stąd najlepiej jest dostać się do słynnych błękitnych grót. W szczycie sezonu szpilki tu nie wciśniecie między ludzi. Ale jest tu fajny klimat.

Alykes Beach - piękny kawałek plaży z masą turystów.


Alykes Beach Zakynthos
Musicie zobaczyć Alykes beach


Turystyczne, głośne, imprezowe. Plaża długa, szeroka, żółty piasek, dużo barów, otwartych długo. Jak dla nas to za dużo tłumu, za głośno.

Tsilivi - tak jak Alykes - turystyka.


Tsilivi jest bardzo turystyczne. Może nie tak jak Laganas, ale imprezy ciągną się tu przez całą noc. Jest to bardziej hotelowa część wyspy. Turystów Ci tu Panie dostatek nawet przed, czy po sezonie. Barów, sklepów jest jak w mieście, głośno. No ale wszystko ma swoich zwolenników. Plaża jest długa, żółta, w miarę płytka. 

Banana Beach - piękna plaża, sporty wodne - drogo.


Słynna Banana Beach, plaża jest ładna, długa, żółty piasek, rozreklamowana. Chyba ulubione miejsce imprezowiczów. Bardzo drogie - coś co miało przypominać wyglądem Hamburgera kosztowało 10 euro, kawa tyle samo. jednak faktem jest, ta plaża to super miejsce dla sportów wodnych. 

Gyrakas Beach - żółwie - żółta plaża.


Gyrakas Beach to chyba jedno z najpopularniejszych miejsc, by zobaczyć żółwie. najlepiej tak od maja do lipca, końcówka września. w samym szczycie sezonu jest tu tyle ludzi, że żółwie uciekają od plaży. Jednak to tutaj jest najwięcej złożonych jaj. Duży parking, kilka tawern, nie będziecie się tu nudzić.

Dafni - nurkowanie, klimat, super miejsce.


Tu jest dobre miejsce do nurkowania, jedzenia, pływania, opalania się. Jest parking, jest też droga dojazdowa. Ale niespodzianka czeka na każdego, kto przejdzie plażą do samego końca. 

St. Nicholas Beach - Sporty wodne w normalnej cenie.


Jak w hiszpańskich filmach, plaża i w oddali Kościółek na skałkach. Znajdziecie tu i coś do zjedzenia, dobrą kawę, oraz wszelakie sporty wodne, dużo taniej niż na popularnej Banana Beach.

Kalamaki - plaża i hotele, czasem żółwie.


Kalamaki jest przez nas najlepiej poznane, z racji tego, że tutaj mieściło się nasze biuro wycieczkowe. Plaża jest piaszczysta, ale piasek jest ciemny. Z początkiem sezonu, można tu pływać w towarzystwie żółwi. Może nie jest to najpiękniejsza plaża na wyspie, ale ma swój urok. Tu się rozpisałem o plaży Crystal Beach - kalamaki, plaży gejów i naszych nurkowaniach.

Cave Bar - na górze Kalamaki.


Cave bar Kalamaki
Widok na Kalamaki z góry


Będąc w Kalamakach, bez wątpienia warto dostać się do Cave bar. Są dwa, jeden praktycznie przy głównej drodze prowadzącej na plażę, drugi jest jest na szczycie górki, bardziej tawerna, niż bar. Widok jest przepiękny na całą okolicę, Atrakcją są samoloty podchodzące do lądowania. Cisza, i leżaczki. Dla nas to była zawsze chwila wytchnienia w przerwie w pracy.

Oasis Beach - klify. 


Jest to przepiękna plaża osłonięta klifami, bardzo podobna do zatoki wraku, z tym, że nie ma tu wraku. Jest to swego rodzaju raj dla tych, co nurkują. Znajduje się tu przepiękny łuk skalny, coś na wygląd błękitnych jaskiń, z tym, że tylko jedn. Jedyny dostęp od morza, trzeba wynająć łódkę, najlepiej prywatną, z porto Vromi. My płaciliśmy 150 Euro za łódkę dla nas dwoje, z wliczoną benzyną, oraz sternikiem, co wyszło całkiem fajnie, bo w parę godzin zobaczyliśmy kilka fajnych miejsc, jak na przykład ukryte błękitne groty. Woda tam jest tak ciemno-niebieska, jak by ktoś wylał ogromne ilości atramentu. Wspomnieć tu trzeba, że kolor ten widać tylko i wyłącznie będąc w jaskini i patrząc w stronę morza. Byliśmy tam sami, na plaży Oasis, jak i w sekretnych grotach.

Keri - zachód Słońca, tawerna.


Keri widok z taverny
Keri taverna


Wyobraźcie sobie, przepiękne duże pomarańczowe słońce zachodzące do morza, wy siedzicie na samym klifie, w tawernie, popijacie kawkę, czy zimne piwko. Tego nie da się ominąć, Tu trzeba być i doświadczyć. 

Plakaki - skałki i wspinaczka.


Plakaki Zakynthos
Plakaki


Plakaki jest bardzo ukryte, znajduje się w połowie drogi, jadąc od Keri w stronę zatoki wraku. Jest znak po lewej stronie drogi z wazką drogą asfaltową. Jak pokazywaliśmy zdjęcia, w naszej wypożyczalni, wszyscy chcieli tam pojechać, lecz nie wszystkim udało się tam dotrzeć. Dróżka jest dość ciekawa, jedzie się kilkanaście minut, praktycznie nie widząc śladów życia, poza przepiękną przyrodą. Na końcu jest mała zatoczka, gdzie trzeba zostawić nasz pojazd. Ważne jest, by nie zostawiać w pojeździe nic wartościowego, gdyż zdarzało się wiele razy, że ktoś tam tylko czekał na turystów, by okraść. Schodzi się dość stromo, ścieżka, jest na początku mało widoczna, powiem tak, trzeba kierować się w prawo w dół i natrafi się na nią. Trzeba ubrać wygodne buty do wspinaczki, nie żartuję ! Widoki zapierają dech w piersiach, im wcześniej rano tym lepiej, bo przed 9 rano można zobaczyć przepiękne morze, bez żadnej łódki na widoku. Gdy już dotrzemy na sam dół, ukaże wam się mała zatoczka, gdzie jak chcecie zanurkować, to życie morskie jest tam w pełnym wydaniu, ryb wszelkiego koloru, kraby, oj aż miło się wspomina. Pamiętajcie o butach do wody, bo jest dużo kolczatek, a jak się stanie na taką, to bez pomocy lekarza ciężko się obyć. Wbije się takie z harpunem i boli tak, że nie da się iść. Byliśmy tam kilka razy, zawsze byliśmy tam sami, raz tylko wchodząc do góry napotkaliśmy turystów, którzy pytali, czy dobrze idą :)

Korakonisi - tawerna, skałki, nurkowanie.


Korakonisi Zakynthos
Korakonisi


Korakonisi jest wręcz bajeczne. Znajduje się troszkę dalej od Plakaków, jadąc tą samą drogą. Najprościej można powiedzieć, jadąc od Keri, gdziekolwiek nie skręcicie w lewo, dojedziecie do jakieś plaży, skałek, klifów, czy zobaczycie przepiękny widok. My tak właśnie poznawaliśmy tą wyspę. A więc Korakonisi, droga kończy się z końcem asfaltu i tu proponuje zostawić samochód, quady i terenówki mogą zjechać dalej. Taverna jest otwarta od połowy czerwca do końca września, średnio od 9 rano do 18. Polecam fredo cappuccino, zimne piwo, nie jedliśmy tam, więc się nie wypowiem. Miejsce jest bajeczne do pływania, nurkowania, opalania się, odpoczynku, do łowienia ryb. Można się tu zapomnieć i zostać na cały dzień. W okolicach maja, czerwca, jest tam tyle małych rybek, że nie widać dna. Jak ktoś nie boi się głębokiej wody, to zabawę ma gwarantowaną, maska na oczy, rurka w usta i można kilka godzin w wodzie się pluskać. Też nie zostawiajcie nic wartościowego w aucie, czy quadzie, szczególnie na początku i przy końcu sezonu.

Kampi - Zachodzące słoneczko.


Shiza - tawerna z zachodem słońca.


Exo Chora - Drzewo Oliwne mające ponad 2000 lat.


Exo Chora Zakynthos
Exo Chora


Jadąc jedyną drogą dookoła wyspy, przy zjeździe na Shiza, jest tuż przy drodze najstarsze, poniszczone przez czas, przeogromne drzewo. Miejscowi szacują, że ma ono ponad 2000 lat.

Porto Vromi - plaża między klifami.


Zobaczyć Porto Vromi i się zakochać w tym krajobrazie
Zobaczyć Porto Vromi i się zakochać.


Wyobraź sobie, jedziesz krętą wąską drogą, zbliżasz się do morza, czujesz jego zapach, mijasz wiele samochodów, quadów, motorów, a na twarzach mijanych ludzi widzisz uśmiech zadowolenia i zmęczenie. Zbliżasz się, jeszcze kilka ostatnich zakrętów i widzisz, zatoczkę, plażę, skałki, klify, kilka łódek, może jacht. Tak wyspa Zakynthos jest nieprzewidywalna, w jednym miejscu napotykasz na przepiękną plażę, żółty piasek, a zaraz obok, jest ukryta między klifami zatoczka, jak z filmu z piratami. Taverna przy plaży umili wam pobyt tutaj. Zimna kawa, piwko, oraz coś do zjedzenia na szybko. Im wcześniej tutaj tym lepiej, od południa robi się cień i urok się zmienia. Stąd polecam wycieczki najlepiej prywatną łódką, która was zabierze na zatokę wraku, ukryte błękitne groty, oasis beach i jeszcze kilka ciekawych miejsc. 

Sifis - tawerna.


Zaskoczyło nas, wracając sobie z Shipwreck, zatrzymaliśmy się by coś przekąsić. Sposób podania, smak i cena, wszystko wręcz idealne. Miła obsługa, dobra kawa. Warto się zatrzymać, zjeść, odpocząć, a na przeciw Sifis jest mała fabryka oliwy z oliwek, także możecie sobie od razu zakupić olive w dobrej cenie, z gwarancją, że jest to oryginalna grecka, a nie jak w niektórych sklepach sprzedają oliwę wyprodukowaną w innych niekoniecznie europejskich krajach.

Renis Place - strefa STRESS FREE.


Dwa lata temu pan sprzedawał trunki na szczycie Shipwreck, miał stoisko z napisem "taniej niż w biedronce". Pani jest po Oxfordzie, z fantastycznym, królewskim angielskim. Niesamowite połączenie dwójki ludzi, nie znajdziecie takiej atmosfery na wyspie, jaka tam panuje. Ogród za domem jest odskocznią od pędzącego świata. Poza tym, kupicie tu swojski miód, napijecie się swojskiego wina, czy bimberku, orzeszki w karmelu i masę innych Greckich smakołyków robionych przez nich.

Aristeon Olive Oil Press - oliwa z oliwek.


Największa i najlepiej znana fabryka oliwy z lokalnych oliwek. Jeśli chcecie zobaczyć proces, krok po kroku jak to wygląda, to właśnie tutaj. Będziecie mieli okazję zakupić kosmetyki z oliwek, doskonałą oliwę z oliwek - z dodatkiem czosnku, pomarańczy, czy naturalną - BIO.

Zakynthos, Bochali, fabryka perfum.

Jak zwiedzić wyspę Zakynthos - plan wycieczki.


Zwiedzając wyspę, dobrze jest sobie rozplanować dni. Zapomnijcie, że uda wam się zobaczyć wszystko w jeden dzień. Zaczynając od Zakynthos, proponuje udać się w stronę Argasi, tu po kolei, gdzie nie skręcicie z głównej drogi, tam jest miejsce warte zatrzymania się. Te punkty, które wymieniłem, to zaledwie cząstka z tego, co odkryliśmy. Myślę, że jeśli uda Wam się choć połowę z tej listy zobaczyć, to możecie być z siebie dumni. Drugiego dnia, możecie się udać zachodnią stroną wyspy i zakończyć przy zatoce wraku. trzeciego dnia, macie do zobaczenia wschodnią stronę wyspy. 

Czym zwiedzać wyspę Zakynthos - scooter, quad, samochód.


Może tu tak z własnego doświadczenia. Mamy kilka opcji: rower - odpada, chyba że jesteśmy bardzo zapalonymi i zatwardziałymi kolarzami, bo górek tu jest wiele a słoneczko daje tu popalić. 
Druga opcja to skuterek - fajna i szybka opcja, ale 50cc nie da rady, 125cc z jednym kierowca, a 150cc z pasażerem da rade. Trzeba wspomnieć, by wynająć skuter potrzebne nam prawo jazdy kategorii AM na 50cc lub A1 na 125cc, oraz A dla 150ccz Zapomnijcie że uda wam się wynająć skuter na prawko B. Nie ma takiej opcji tu na wyspie. Dodam jeszcze , że drogi na wyspie są takie, jak za PRL, czyli dziura na dziurze, źle wyprofilowane, i wąskie. Często na zakrętach jest pełno piachu i żwirku, co sprawia, że nieuważni mają poobdzierane nogi i ręce. 
Trzecia opcja to quad. Chyba to najlepsza opcja dla dwuosobowych podróżników. Quady 50cc, których widzę wiele w mieście, nie nadają się do niczego innego jak tylko do jazdy po równym, bądź z górki. 150cc wypróbowałem z żoną i dawał radę. Raz tylko przy większej górce prawie zdechł, ale mówię prawie, bo dał radę. Nie spodziewajcie się, ze da się tu jechać szybko. Takimi zabawkami to 30-40 km/h to zawrót głowy. Jest tu tyle zakrętów, po 160 stopni że nie ma gdzie się rozpędzić. U nas w wypożyczalni najlepiej cieszą się quady 300cc, które wypożyczamy na zwykle prawko „ B „
Najszybciej udało mi się tym rozpędzić do 80 km/h, tyle, ze tu nie ma gdzie jechać tak szybko. Średnia z odcinka 30 km wynosi 35 na godzinę. A quada 50cc można wynająć na A1, 150cc i większe tylko kategoria B. 
Czwarta opcja to wynajęcie samochodu. Tak postępują najczęściej rodzinki z dziećmi. Co fajne jest na wyspie, minimum formalności. Przychodzisz do punktu, dajesz prawo jazdy, spisują dane, płacisz i jedziesz. Nie ma żadnych depozytów, kart kredytowych, sprawdzanie wypłacalności, jak to jest na przykład w Anglii. 

Ceny wypożyczenia skutera, quada, samochodu, łodzi motorowej w Zakynthos.


Teraz co do cen. Mały skuter to około 25-35 euro za dzień. Dzień w większości jest liczony od rana  do zamknięcia punktu wypożyczającemu. Jeśli uwidzi  nam się wypożyczenie pojazdu w południe lub popołudniu, większość punktów nie robi zniżek, z racji skróconego czasu wypożyczenia. Także proponuje ogarniać wszystko rano. Teraz w szczycie sezonu proponuje nawet bukowanie pojazdów na dzień następny.
Dalej mamy quady. Za taką 150cc trzeba wydać około 20-35 euro na dzień. Większe to już wydatek od 40-70 euro. 
Samochody - to od 45 do 75 euro. 
Najbardziej chyba na wyspie cieszą się popularnością stare Suzuki Jimny.
Łódki motorowe to za dzień 150 euro plus paliwo, oraz kapitan to dodatkowe 50 euro jak ktoś nie kuma jak i co z łódką zrobić. Licencja raczej nie jest wymagana. A 20 minutowy kursik jest przed wypożyczeniem. Można tez ogarnąć łódkę na parę godzin, ale opłaca się to do 4 godzin, powyżej wychodzi to drożej niż na cały dzień. Tu muszę zmartwić tych co pragną zobaczyć zachód słońca na morzu. Łódki wypożyczają raczej wszędzie do godziny 19:00 tak według licencji wypożyczających. 

Ceny wycieczek po Zakynthos - Grecja


Jak już wspomniałem największa atrakcja tej wyspy jest zatoka wraku. Jest to stary, zrujnowany i pomazany graffiti statek, na plaży, do której można się dostać tylko od strony morza. Owszem te klify otaczające robią wrażenie. Jak to wygląda w praktyce, szukacie wycieczki na miejscu, zapomnijcie o tych z hoteli. Nie dość że są drogie, jeszcze na łodziach po 400-600 ludzi. Na takiej wycieczce zobaczycie wszystko i nic. Lepiej już chyba na YouTube w domu. Najwięcej małych budek sprzedających wycieczki jest przy każdej plaży, tylko pytajcie o licencje i warunki. Często jest tak że na małą łódkę pakują sardynki, a ludzie idą, bo euro taniej. O ubezpieczeniu na takiej łódce zapomnijcie. Jak coś się stanie to po prostu wszyscy umywają rączki. Nie chcę reklamować, ale polecam firmę ABBA rentals. Są na rynku od 30 lat, a sam pracuje teraz w jednym biureczku. Praca jest fajna, poznaje się wielu ludzi, interesujące historie, poza tym ludzie o nas dbają, przynoszą nam piwko i drinki z all inclusive hoteli :) nie da się złego słowa powiedzieć.
Wycieczka na wrak to około 20€ od osoby dorosłej, natomiast dzieci mają zniżkę u nas 15€ a do piątego roku życia za darmo. Taka wycieczka to 6 godzin, bo przecież trzeba sobie popływać.
Wycieczka by pooglądać żółwiki, to około trzech godzin i koszt ten sam.

Mam nadzieję że w jakiś sposób pomogłem w organizacji wolnego czasu :) W końcu to 32 miejsca do zobaczenia w Zakynthos.
Jeśli macie jakieś pytanka to zapraszam do komentowania, chętnie udzielę odpowiednich informacji

A tutaj jak byście byli zainteresowani wynajęciem pokoju, hotelu

16 Komentarze

 1. Wow, zawsze marzyla mi sie grecja, tyle pieknych wysp i widokow za jednym razem.. Chyba czas spelnic marzenie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj najwyższy :) Grecja jest naprawdę śliczna, nawet dzis odkryliśmy nowe miejsce przepiękne, opisze w następnym poście :) a jestesmy juz tu dwa miesiące :)
   Pozdrawiamy

   Usuń
 2. Ostatnio duzo słychać o Grecji.. ;) Według mnie drogo trochę jeśli chodzi o wypożyczanie - chodź nie jestem pewna:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest tak drogo, sa tańsze miejsca, ale jak bysmy tylko na pieniądze patrzyli to znalibyśmy świat tylko z telewizji ... pozdrawiamy

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. A ile jest tu cudownych nieodkrytych zakątków :) o których powiem w następnym poście :)
   Pozdrawiamy serdecznie

   Usuń
 4. Marzę o tym by pojechać na Zakhyntos! Mam nadzieję, że uda mi się wybrać tam na urlop w przyszłe wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo polecam, szczególnie wyspę Zakynthos, ma tyle w sobie piękna i kontrowersji :) jedna strona to turystyka, druga dzika i nieodkryta :) w następnym poście szykuje mały przewodnik miejsc które trzeba zobaczyć :)
   Pozdrawiamy

   Usuń
  2. Witaj, udało ci sie odwiedzić Zakynthos tego lata ?

   Usuń
 5. Grecja jest piękna :) Mam nadzieję, że za rok, góra dwa pojadę tam z moją rodziną. W każdym razie takie są plany, a jak wyjdzie w praktyce, to się zobaczy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam :) jest tu naprawdę przepięknie. Poza tym taniej niż nad Polskim morzem :) a pogoda i woda bez porównania :)

   Usuń
 6. uwielbiam Grecję :D marzę o tym by kiedyś tam polecieć i spędzić fajne wakacje :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Marzy mi się tam pojechać. Może kiedyś mi się uda. Zazdroszczę wycieczki. Grecja ma niesamowite widoki i w ogóle klimat. Idealne miejsce do zdjęć!

  blog youtube(subskrybuj)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepięknie :) Mam nadzieję, że za rok uda mi się tam polecieć :)
  Zapraszam na nowy post :)
  http://www.stylishmegg.pl/2018/09/zwiewna-sukienka-i-pomaranczowe-czoenka.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja w tym roku byłam na Krecie (fotorelację można zobaczyć u mnie na blogu), choć podobno Kreta vs Grecja (ląd) to duża różnica :)
  Chętnie wybiorę się jeszcze kiedyś do Grecji, prawdziwej Grecji.
  Pozdrawiam!
  http://coscudownego.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń