Co warto zobaczyć w Zakynthos - przewodnik

Zatoka wraka - Zakynthos Grecja 2018 Przewodnik
Zatoka wraku - Zakynthos - Grecja.

Co warto zobaczyć w Zakynthos - przewodnik po wyspie.

Chciałbym zaprezentować Wam nasz przewodnik po Zakynthos :
Zakynthos to chyba jedna z piękniejszych wysp greckich. Jest tu sporo atrakcji do zobaczenia. Pierwsze z czym się ta wyspa kojarzy to Zatoka Wraku, Blue Cave, Xigia Beach, oraz Żółwie. Według nas jest o wiele więcej do zobaczenia tutaj, szczególnie jeśli uda nam się podróżować samemu. Widoki po prostu zapierają dech.

Dokładny opis miejsc, które warto zobaczyć :


 • Shipwreck najpiękniejsze kolory morza i wrak.
 • Bluecaves - błękitne groty, świetne miejsce do nurkowania.
 • PortoFino coctail bar.
 • Zatoka Porto Roxa najpiękniejszy zachód Słońca na wyspie.
 • Little Xigia - naturalne siarkowe spa.
 • Xigia beach - siarkowe spa, taverna z pięknym widokiem.
 • Marathias przepiękne miejsce do nurkowania.
 • Porto Azzurro - piękna sceneria, wiele ślubów.
 • Kaminia Beach, taverna i żwirkowa plaża z klimatem.
 • Agios Sostis - słynna wyspa ślubów.
 • St. Nikolaos port. 
 • Alykes beach, piasek i masa turystów.
 • Tsilivi, duża plaża.
 • Banana Beach - najdroższe sporty wodne.
 • Gyrakas Beach, najsłynniejsza plaża z żółwiami.
 • Dafni - klimat i nurkowanie.
 • St. Nicholas Beach - tańsze sporty wodne i piękny kościół. 
 • Kalamaki - Crystal Beach.
 • Cave bar - góra Kalamaki.
 • Oasis Beach - piękne klify.
 • Keri - restauracja na klifie i zachód Słońca.
 • Plakaki - wspinaczka - przepiękne skały.
 • Korakonisi - łuk skalny, kawiarnia, nurkowanie.
 • Kampi - widok na zachodzące Słońce.
 • Shiza - restauracja na klifie, zachód Słońca.
 • Exo Chora - najstarsze drzewo oliwne na wyspie.
 • Porto Vromi - malutka plaża wśród klifów.
 • Sifis - taverna w której warto zjeść.
 • Renis Place - klimatyczna strefa bez stresu.
 • Zakynthos, miasto, Bochali - punkt widokowy, fabryka perfum.


Wszystkie te lokalizacje sukcesywnie opisuje w osobnych artykułach, oraz będę dodawał nowo odkryte zakątki wyspy.  Gdybym chciał to zrobić w jednym artykule, miał by on grubość książki :) Klikając na link w opisie, otworzysz dokładny opis miejsca, które Cię interesuje. Na końcu artykułu znajdziesz link powrotny do tego przewodnika.

Shipwreck najpiękniejsze kolory morza i wrak.

Widziane od góry
Zatoka wraku od góry.

Shipwreck jest wizytówką wyspy Zakynthos, to zdjęcie wraku przyciąga rzesze ludzi tutaj. Nie da się ukryć, że zatoka wraku jest najbardziej odwiedzanym miejscem na wyspie. Można ją zobaczyć z morza, czyli dopłynąć łódką na plażę, oraz zobaczyć go z góry, dojeżdżając prawie na sam klif. 

Bluecaves - błękitne groty, świetne miejsce do nurkowania.

błękitne groty Zakynthos
Blue Cave - błękitne groty Zakynthos

Bluecaves, słynne błękitne groty, chyba na równi popularne z zatoką wraku. Macie tutaj dwie opcje, łódka wycieczkowa duża, gdzie przepływa się w okolicy błękitnych grót, albo mała łódka, która wpływa do kilku z nich do środka. Zdecydowanie polecam małą łódkę. Atrakcja jest niesamowita, tylko ze środka groty widać przepiękny niebieski kolor morza.

PortoFino coctail bar.

romantyczne miejsce nad samym morzem
PortoFino coctail bar.

Jest to wiele romantycznych miejsc. Cocktail bar Portofino jest położony nad samym morzem. Można spędzić tu miło czas. Wystrój godny uwagi, muzyka zintegrowana z całością. Bardziej romantycznie robi się tu wieczorem, gdy wszystkie zapalone świece i lampiony nadają temu miejscu niezwykły nastrój.

Zatoka Porto Roxa najpiękniejszy zachód Słońca na wyspie.

Najpiękniejszy zachód Słońca
Porto Roxa najpiękniejszy zachód Słońca.
Mało rozreklamowane miejsce na wyspie. Może dla tego, że aby tu dojechać trzeba się troszkę nakręcić kierownicą :) tak drogi tutejsze to spaghetti, kręte i wązkie. Zachód Słońca w Porto Roxa jest najpiękniejszym i niezapomnianym na Zakynthos.

Little Xigia - naturalne siarkowe spa.

mniej znane a piękniejsze od Xigii beach
Little Xigia - naturlane siarkowe spa.
Tego miejsca nie da się pominąć zwiedzając wyspę. Little Xigia jest zaraz obok Xigii Beach, jest mniej znane, a naszym zdaniem dużo piękniejsze. Jest mała taverna, jest żwirkowa plaża, jest siarkowa woda. Czego jeszcze chcieć ?

Marathias - przepiękne miejsce do nurkowania.

Marathias to takie skalne wybrzeże jadąc z Laganas w stronę Keri, Jest przepięknie tu, są darmowe leżaki, które są ustawione na skałach nad samym brzegiem. Woda jest tu głęboka i bogata w różnego rodzaju ryby. Te największe co widzieliśmy to po połtora metra sztuki. Dużo ludzi tu przybywa ze sprzętem do nurkowania. Jest też taka ukryta zatoczka, gdzie leżaki są pod drzewami, cicho i spokojnie. Tawerna z jedzeniem i przepyszną kawa.

Porto Azzurro jedna z piękniejszych scenerii.

Przepiękna plaża na Zakynthos
Porto Azzurro.

Porto Azzurro, nie mylić z Porto Zorro, które jest zaraz przed, jadąc z Argasi. Porto Azzurro jest przygotowane na wielu gości, znajdziesz tu fajną tavernę z dobrą kawą, leżaki w szczycie sezonu były po 5 euro za godzinę, a kolejka na leżak jak za komuny :) Ale tak na serio, średnio dwa razy w tygodniu odbywa się tu czyjś ślub. Przepiękne kamienie przy plaży, sceneria jak z romantycznego filmu. Dla gości weselnych jest przygotowane osobne miejsce, by się ugościć po ceremoni. Bardzo polecamy to miejsce. Czasem jak wypożyczaliśmy quada, zaznaczaliśmy Porto Azzurro, jako jedno z licznych miejsc do zobaczenia na wyspie, jednak ogromna część wracała wieczorem mówiąc, że utknęli w Porto Azzurro i nie zwiedzili nic więcej, bo tak im się tam podobało.

Kaminia Beach klimatyczna taverna.

Jadąc z Zakynthos mijając Argasi, napotkamy na zjazd w lewo do Kaminia beach. Jest to fajna taverna położona nad samym morzem. Często przed pracą jechaliśmy tam na poranną kawę. Czasem też mała kąpiel w morzu i smaczna grecka pizza. Znajduje się tu taki cypelek, na którym postawione są stoliczki i krzesła, naprawdę miejsce warte zobaczenia. 

Agios Sostis - wyspa ślubów.

Szczerze wam się przyznam, że na samej wyspie moja noga jeszcze nie postała. Owszem widziałem ją z morza oraz z lądu, ale jakoś nie korci mnie, by tam się udać. Ładny mostek, kwietniu ruina, odbudowany dopiero w pod koniec maja, prześcieradła też wymienili dopiero w maju. 5 euro wejście na wyspę, by zrobić sobie zdjęcie. Terminy ślubów zajęte na dwa lata do przodu, a koszt bagatela siedem tysięcy euro za ceremonie. Mogli by się troszkę bardziej postarać zarabiając tyle pieniążków.

Jak zwiedzić wyspę Zakynthos - plan wycieczki.

Zwiedzając wyspę, dobrze jest sobie rozplanować dni. Zapomnijcie, że uda wam się zobaczyć wszystko w jeden dzień. Zaczynając od Zakynthos, proponuje udać się w stronę Argasi, tu po kolei, gdzie nie skręcicie z głównej drogi, tam jest miejsce warte zatrzymania się. Te punkty, które wymieniłem, to zaledwie cząstka z tego, co odkryliśmy. Myślę, że jeśli uda Wam się choć połowę z tej listy zobaczyć, to możecie być z siebie dumni. Drugiego dnia, możecie się udać zachodnią stroną wyspy i zakończyć przy zatoce wraku. trzeciego dnia, macie do zobaczenia wschodnią stronę wyspy. 

Czym zwiedzać wyspę Zakynthos - scooter, quad, samochód.

Może tu tak z własnego doświadczenia. Mamy kilka opcji: rower - odpada, chyba że jesteśmy bardzo zapalonymi i zatwardziałymi kolarzami, bo górek tu jest wiele a słoneczko daje tu popalić. 
Druga opcja to skuterek - fajna i szybka opcja, ale 50cc nie da rady, 125cc z jednym kierowca, a 150cc z pasażerem da rade. Trzeba wspomnieć, by wynająć skuter potrzebne nam prawo jazdy kategorii AM na 50cc lub A1 na 125cc, oraz A dla 150ccz Zapomnijcie że uda wam się wynająć skuter na prawku B. Nie ma takiej opcji tu na wyspie. Dodam jeszcze , że drogi na wyspie są takie, jak za PRL, czyli dziura na dziurze, źle wyprofilowane, i wąskie. Często na zakrętach jest pełno piachu i żwirku, co sprawia, że nieuważni mają poobdzierane nogi i ręce. 
Trzecia opcja to quad. Chyba to najlepsza opcja dla dwuosobowych podróżników. Quady 50cc, których widzę wiele w mieście, nie nadają się do niczego innego jak tylko do jazdy po równym, bądź z górki. 150cc wypróbowałem z żoną i dawał radę. Raz tylko przy większej górce prawie zdechł, ale mówię prawie, bo dał radę. Nie spodziewajcie się, ze da się tu jechać szybko. Takimi zabawkami to 30-40 km/h to zawrót głowy. Jest tu tyle zakrętów, po 160 stopni że nie ma gdzie się rozpędzić. U nas w wypożyczalni najlepiej cieszą się quady 300cc, które wypożyczamy na zwykle prawko „ B „
Najszybciej udało mi się tym rozpędzić do 80 km/h, tyle, ze tu nie ma gdzie jechać tak szybko. Średnia z odcinka 30 km wynosi 35 na godzinę. A quada 50cc można wynająć na A1, 150cc i większe tylko kategoria B. 
Czwarta opcja to wynajęcie samochodu. Tak postępują najczęściej rodzinki z dziećmi. Co fajne jest na wyspie, minimum formalności. Przychodzisz do punktu, dajesz prawo jazdy, spisują dane, płacisz i jedziesz. Nie ma żadnych depozytów, kart kredytowych, sprawdzanie wypłacalności, jak to jest na przykład w Anglii. 

Ceny wypożyczenia skutera, quada, samochodu, łodzi motorowej w Zakynthos.

Teraz co do cen. Mały skuter to około 25-35 euro za dzień. Dzień w większości jest liczony od rana  do zamknięcia punktu wypożyczającemu. Jeśli uwidzi  nam się wypożyczenie pojazdu w południe lub popołudniu, większość punktów nie robi zniżek, z racji skróconego czasu wypożyczenia. Także proponuje ogarniać wszystko rano. Teraz w szczycie sezonu proponuje nawet bukowanie pojazdów na dzień następny.
Dalej mamy quady. Za taką 150cc trzeba wydać około 20-35 euro na dzień. Większe to już wydatek od 40-70 euro. 
Samochody - to od 45 do 75 euro. 
Najbardziej chyba na wyspie cieszą się popularnością stare Suzuki Jimny.
Łódki motorowe to za dzień 150 euro plus paliwo, oraz kapitan to dodatkowe 50 euro jak ktoś nie kuma jak i co z łódką zrobić. Licencja raczej nie jest wymagana. A 20 minutowy kursik jest przed wypożyczeniem. Można tez ogarnąć łódkę na parę godzin, ale opłaca się to do 4 godzin, powyżej wychodzi to drożej niż na cały dzień. Tu muszę zmartwić tych co pragną zobaczyć zachód słońca na morzu. Łódki wypożyczają raczej wszędzie do godziny 19:00 tak według licencji wypożyczających. 

Ceny wycieczek na Zakynthos

Jak już wspomniałem największa atrakcja tej wyspy jest zatoka wraku. Jest to stary, zrujnowany i pomazany graffiti statek, na plaży, do której można się dostać tylko od strony morza. Owszem te klify otaczające robią wrażenie. Jak to wygląda w praktyce, szukacie wycieczki na miejscu, zapomnijcie o tych z hoteli. Nie dość że są drogie, jeszcze na łodziach po 400-600 ludzi. Na takiej wycieczce zobaczycie wszystko i nic. Lepiej już chyba na YouTube w domu. Najwięcej małych budek sprzedających wycieczki jest przy każdej plaży, tylko pytajcie o licencje i warunki. Często jest tak że na małą łódkę pakują sardynki, a ludzie idą, bo euro taniej. O ubezpieczeniu na takiej łódce zapomnijcie. Jak coś się stanie to po prostu wszyscy umywają rączki. Nie chcę reklamować, ale polecam firmę ABBA rentals. Są na rynku od 30 lat, a sam pracuje teraz w jednym biureczku. Praca jest fajna, poznaje się wielu ludzi, interesujące historie, poza tym ludzie o nas dbają, przynoszą nam piwko i drinki z all inclusive hoteli :) nie da się złego słowa powiedzieć.
Wycieczka na wrak to około 20€ od osoby dorosłej, natomiast dzieci mają zniżkę u nas 15€ a do piątego roku życia za darmo. Taka wycieczka to 6 godzin, bo przecież trzeba sobie popływać.
Wycieczka by pooglądać żółwiki, to około trzech godzin i koszt ten sam.

Mam nadzieję że w jakiś sposób pomogłem w organizacji wolnego czasu :)
Jeśli macie jakieś pytanka to zapraszam do komentowania, chętnie udzielę odpowiednich informacji

A tutaj jak byście byli zainteresowani wynajęciem pokoju, hotelu

Przeczytej też

15 komentarze

 1. Wow, zawsze marzyla mi sie grecja, tyle pieknych wysp i widokow za jednym razem.. Chyba czas spelnic marzenie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj najwyższy :) Grecja jest naprawdę śliczna, nawet dzis odkryliśmy nowe miejsce przepiękne, opisze w następnym poście :) a jestesmy juz tu dwa miesiące :)
   Pozdrawiamy

   Usuń
 2. Ostatnio duzo słychać o Grecji.. ;) Według mnie drogo trochę jeśli chodzi o wypożyczanie - chodź nie jestem pewna:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest tak drogo, sa tańsze miejsca, ale jak bysmy tylko na pieniądze patrzyli to znalibyśmy świat tylko z telewizji ... pozdrawiamy

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. A ile jest tu cudownych nieodkrytych zakątków :) o których powiem w następnym poście :)
   Pozdrawiamy serdecznie

   Usuń
 4. Marzę o tym by pojechać na Zakhyntos! Mam nadzieję, że uda mi się wybrać tam na urlop w przyszłe wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo polecam, szczególnie wyspę Zakynthos, ma tyle w sobie piękna i kontrowersji :) jedna strona to turystyka, druga dzika i nieodkryta :) w następnym poście szykuje mały przewodnik miejsc które trzeba zobaczyć :)
   Pozdrawiamy

   Usuń
  2. Witaj, udało ci sie odwiedzić Zakynthos tego lata ?

   Usuń
 5. Grecja jest piękna :) Mam nadzieję, że za rok, góra dwa pojadę tam z moją rodziną. W każdym razie takie są plany, a jak wyjdzie w praktyce, to się zobaczy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam :) jest tu naprawdę przepięknie. Poza tym taniej niż nad Polskim morzem :) a pogoda i woda bez porównania :)

   Usuń
 6. uwielbiam Grecję :D marzę o tym by kiedyś tam polecieć i spędzić fajne wakacje :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Marzy mi się tam pojechać. Może kiedyś mi się uda. Zazdroszczę wycieczki. Grecja ma niesamowite widoki i w ogóle klimat. Idealne miejsce do zdjęć!

  blog youtube(subskrybuj)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepięknie :) Mam nadzieję, że za rok uda mi się tam polecieć :)
  Zapraszam na nowy post :)
  http://www.stylishmegg.pl/2018/09/zwiewna-sukienka-i-pomaranczowe-czoenka.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja w tym roku byłam na Krecie (fotorelację można zobaczyć u mnie na blogu), choć podobno Kreta vs Grecja (ląd) to duża różnica :)
  Chętnie wybiorę się jeszcze kiedyś do Grecji, prawdziwej Grecji.
  Pozdrawiam!
  http://coscudownego.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń