Pamiętnik film czy warty obejrzenia ?

Pamiętnik film warty obejrzenia - poszukujac raju

” Pamiętnik „ film warty obejrzenia

” Pamiętnik " w reżyserii Nicka Cassavetesa zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa pod tym samym tytułem.
Jest to historia pewnego człowieka imieniem Noah, ktory czyta opowieść, pięknej burzliwej miłości, jedej z pensjonariuszek domu opieki, Allie. Opowieść przenosi nas do lat 40-tych gdzie w wesołym miasteczku młody chłopak podrywa piękną dziewczynę... Nie chcę Wam pisać streszczenia,
bo jaki byłby sens obejrzenia filmu. Jedno co mogę powiedzieć, żałuję, że nie przeczytałem książki przed obejrzeniem filmu. Tu nie ma nic z wielkoekranowych arcydzieł akcji i efektów, tu trzeba sie skupić na dialogach, na scenerii. Według mnie jest bardzo wyważony, oddający dokładnie to co miał na celu oddać, emocje, uczucia, napięcie, a przede wszystkim miłość. Ukazuje, czym jest, a raczej uczy nas jaka prawdziwa miłość po latach doświadczeń powinna być.
Można się tu rozpisywać, ale po co. wszystko rzecz gustu. Film polecam, a książkę już mam. Więc zapraszam Was do lektury, naprawdę warto.


2 Komentarze

  1. Sparks jest specyficzny. Mam na myśli, że gdy widzę film na podstawie jakiejś jego powieści to nawet gdybym nie wiedziała to łatwo odgadnąć, że to on za tym stoi. Nie wszystkie jego powieści mi się podobały, ale "Pamiętnik", faktycznie, jest jedną z ciekawszych pozycji. Trochę to naiwne, ale przecież właśnie tego rodzaju naiwność ujmuje nas najbardziej.
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. O jeden z moich ulubionych filmów :)

    OdpowiedzUsuń