Porto Roxa zatoka - zachód Słońca

Widok na Porto Roxa Zakynthos
Porto Roxa brama do morza.

Porto Roxa zachód Słońca w Zakynthos.

Przedstawiam wam Porto Roxa i jego uroki w ramach przewodnika po wyspie Zakynthos, co warto zobaczyć.
Porto Roxa jest chyba jednym z piękniejszym miejsc, które warto zobaczyć na wyspie Zakynthos w Grecji, gdzie możesz zobaczyć przepiękny zachód słońca, który zostanie Ci długo w pamięci. Jest tam bardzo romantycznie, jedno jako samo miejsce, położone jest koło przepięknej zatoczki, nurkowanie, czy snorkeling jak najbardziej wskazane, drugie, że zadbali o komfort turysty, ustawiając przewspaniale wyglądające i wygodne łóżka, bo nie są to zwykłe leżaki jakich wszędzie pełno, a konkretne łoża z materacami i baldachimami. Zadbali także o miejsce do zjedzenia, z miłą obsługą, przystępnymi cenami. No poza tym jednym na samym końcu, jadąc do końca na wprost zaraz przy zatoczce.

Porto Roxa taverna, restauracje.


Przykładowe ceny w restauracji
Przykładowe ceny jedzenia w tavernie.


 Jak piękny tak i niemiły. Pierwsze pytanie padło czy zamierzam coś u nich kupić, bo to ich parking. Gdy powiedzieliśmy, że tak, to owszem podali kartę, chcieliśmy zamówić i zong. Nie ma fredo cappuccino, tylko frape, a w ofercie tylko szaszłyk w cenie odstraszającej każdego. Zabraliśmy się do wyjścia, a tu pani za nami, żeby zabrać quada z ich parkingu. Takim to sposobem odjechaliśmy 10 metrów z ICH parkingu, udając się w bardziej normalne miejsce. Jedliśmy i piliśmy pyszną kawusię w ostatniej tawernie po lewej stronie, taka ze schodkami do góry, zobaczycie na zdjęciach. Ceny normalne i obsługa przesympatyczna. Po zjedzeniu udaliśmy się na dół popatrzeć na widoki, jak możecie się domyśleć, Plaża ?  skałki, zapomnijcie tu o piaszczystej pięknej żółciutkiej plaży. Na piaski to trzeba się udać do Banana beach, Gyrakas, czy do pięknego  Porto Azorro, lub do Alikas, Tsilivi. Po tej stronie wyspy piasek zajdziecie tylko w Porto Vromi. Droga tu nie jest łatwa, ale w nagrodę macie zaraz obok warte zobaczenia Porto Limionas. Jeśli swoje wakacje zaplanowaliście w szczycie sezonu, czyli lipiec, sierpień, to by zaklepać sobie miejsce do leżakowania wypadało by być wczesnym rankiem, poza sezonem jest spokojniej.

Porto Roxa plaża, leżaki, gdzie wypocząć.


porto roxa zakynthos grecja
 Leżaki.

Wygodne łoża dla leniwych
Romantyczne łoża dla wygodnych.

Porto Roxa Zakynthos
Do samego morza.

porto roxa zakynthos wypoczynek
Łózka.


Także możecie sobie wyobrazić leżenie na takim łóżeczku, podziwiając zachód słońca, które zachodzi prosto do morza, nie zasłania je żadne góry czy inne wyspy. Prosto do morza, kolory, i ta atmosfera. Można sobie zamówić lampkę winka, czy piwko i po prostu leżeć i patrzeć jak słoneczko zachodzi. Bajka.

Porto Roxa parking.


Nie ma na prawdę tu problemu z zaparkowaniem samochodu, nawet w szczycie sezonu spokojnie było miejsce. Droga jak spaghetti ale da się spokojnie tu dojechać. Szczerze polecam bardziej przyjechać quadem, z prostego powodu, widoki są niesamowite. Na quadzie macie widok dookoła głowy, w aucie to nie to. Odradzam na wyspie poruszanie się skuterem. Drogi są tu jak za dawnej komuny w Polsce. Dziura na dziurze a między nimi łatka :)

Porto Roxa zatoka, miejsce do pływania i snorkeling u.


Zatoczka Porto Roxa Zakynthos
Porto Roxa zatoczka.

jest i gdzie poskakać porto roxa zakynthos
Jest i miejsce do skakania na zatoczce.

czysta woda i masa ryb
Woda jest czysta i klarowna.


Jest i gdzie popływać, jest skąd skoczyć, i mnóstwo ryb pod wodą. Jest około 7-10 metrów głębokości, więc bezpiecznie do skoków i wystarczająco do pływania z maską, by pooglądać kolorowe rybki. No nie powiem, w Marathias widzieliśmy metrowe tuńczyki płynęło sobie ich sześć, poza tym były tam kraby i węgorze morey, które według mnie są po prostu przepiękne. Tu zadowolić nas muszą małe rybki, których jest cała masa.

Porto Roxa widok na zatokę.


Porto Roxa
Zatoka Porto Roxa.

który wygląda jak spękany lód
Wyschnięta woda pozostawia sól, wygląda jak popękany lód.


To ostatnie zdjęcie pokazuje wyschniętą kałużę, która wygląda jak spękany lód, przy 40 stopniowym upale. A to nic innego jak sól.
Na wyspie Zakynthos jest jeszcze kilka ciekawych miejsc na podziwianie zachodu słońca, jak Keri, Shiza, Kampi, czy sama zatoka wraku, jednak to jest jak dla mnie najbardziej romantyczne. 
Czy podoba wam się tu ? a może znacie inne ciekawe miejsca na wyspie ? Na przykład jak PortoFino ?


Powrót do przewodnika miejsc które trzeba zobaczyć w Zakynthos.

0 Komentarze