Jak wygląda dom na Filipinach

Tak wygląda życie na Filipinach, biedni ludzie budują domy z tego co mają pod ręką
Dom Meschelle

Jak wygląda bambusowy dom w górach na Filipinach 

W tak pięknych okolicznościach przyrody, mieszka sobie dziewczyna Alvina, tak tego Alvina co wszyscy go znają już z filmów, o jego muzycznych talentach. Wraz z Jhing postanowiliśmy odwiedzić Meschelle, bo jak byście nie wiedzieli, Meschelle ma maleńką dzidzie, syna Alvina. Droga do niej jest tak samo malownicza, jak samo miejsce gdzie znajduje się jej dom. Wąska dróżka, biegnąca cały czas do góry, kręta, z pięknymi widokami z każdej strony. Palmy, pola kukurydzy, domy, a raczej malutkie bambusowe chatki, masa uśmiechniętych dzieci, krzyczące " haj " do każdego przejeżdżającego. Przed samym jej domem jest fajny wodospad, o którym napiszę osobny post. Co zawsze zwraca moją uwagę, ludzie żyjący w górach, ci biedniejsi, żyją w większej społeczności, bardziej trzymają się razem, są bardziej uprzejmi i mili. Bardziej żyją chwilą - tu i teraz. Ich otwartość jest tak niesamowita, że ile razy wybieram się w takie miejsca, nie chce wracać. A pamiętam jeszcze czas nie tak dawny, gdy mieszkałem w Londynie, w tym centrum betonowym, gdzie z widzenia znałem sąsiadów z domu obok, gdzie nie było stosowne rozmawianie z nimi. Bo przecież każdy ma swoje sprawy i swój stres. Nie chce już wspominać o
ogólnej agresji panującej w wielkich miastach. Te nakazy i zakazy panujące wszędzie. A co z wolnością ? Tak tu czuję się wolny !!! tak wolny !!! Może biedniejszy, bo nie mam wielkiej plazmy na ścianie, samochodu i kilku konsol do gry. Tu jestem zawsze uśmiechnięty, wesoły, bardzo związany z przyrodą, bardziej uduchowiony, żyjący w pełnym balansie z samym sobą i otoczeniem.
   Tutaj jest film, przedstawiający tą drewnianą chatkę, zamieszkałą przez Meschelle, z jej maleńkim synkiem, oraz jej rodzice. Zobaczcie sami, jak przepiękne jest to miejsce, ile spokoju w okolicy, jak to potrafi wyciszyć człowieka.
   Zachęcam do subskrybcji kanału You - tube, jest tam znacznie więcej filmów :)

Film dom w górach na Filipinach

0 Komentarze