Siquijor rajska wyspa na końcu świata - Co warto zobaczyć

rajskie plaże Siquijor
Siquijor rajska wyspa na samym końcu świata. Co warto zobaczyć.

Siquijor to nasza rajska wyspa na końcu świata.

   Już wiele razy pisaliśmy o naszej rajskiej wyspie, jaką jest Siquijor. Nadszedł czas by pozbierać wszystkie zebrane informacje w jeden wartościowy artykuł, aby ułatwić wam poruszanie się po naszym blogu. Mieszkaliśmy na tej wyspie dość chwilę, by poznać ją dokładnie. Odwiedziliśmy dużo ciekawych i mało znanych dla turystów miejsc, które są naprawdę warte zobaczenia.
Filipiny to bardzo ciekawy kraj siedmiu tysięcy wysp, jest bardzo bogaty kulturowo, urozmaicony, tu na pewno nie będziesz się nudzić. By przybliżyć wam ten kraj proponuje przeczytanie artykułu - wszystko co musisz wiedzieć zanim przyjedziesz na Filipiny.

Siquijor co warto zobaczyć:


 •  Capilay spring park.
 •  Czarna Madonna.
 •  Plaża koło Siquijor.
 •  Ogród motyli.
 •   Guiwanon Spring Park.
 •  Cantabon jaskinia.
 •  Festiwal magii i czarów.
 •  Casa de la playa resort.
 •  U Story - najpiękniejsze miejsce.

    Najprościej chyba, zaraz po przyjeździe do Siquijor, wynająć sobie scooter. Nasze polskie prawo jazdy jest tu spokojnie respektowane. Ceny na nasze pieniążki są śmiesznie małe. Mając swój środek lokomocji, bez problemu zwiedzimy wszystko co się da, sprawiając nam mega przyjemność.

  Pierwszą na liście jest Capilay spring park, położony w malowniczym miejscu, Sun Juan. Około 20 min jazdy scooterem z Siquijor. Można się też tu dostać trajcyclem za kwotę 20-30 pesos. Jest to naturalne źródło spływające z pobliskiej góry. Woda jest niesamowicie czysta i zimna. Jest to zdecydowanie miejsce warte zobaczenia, spędzenia czasu z przyjaciółmi, bądź jak my, zrobienie sobie wspaniałego pikniku. Wszystko jest przygotowane na miejscu, jest i sklep, są ławeczki, stoliczki, jest i kawiarenka.

  Druga na liście jest kapliczka Czarnej Madonny, najsłynniejsze miejsce czarnej magii, Czarna Madonna trzymająca w ręku czaszkę. Historii o klątwach, upiorach i czarnej magii na wyspie jest wiele, w końcu z tego słynie Siquijor, dla tego dodałem tą kaplicę do listy co warto zobaczyć w Siquijor.

  Trzecia na liście warta zobaczenia jest długa i piaszczysta plaża jadąc ze stolicy wyspy w stronę Sun Juan. Plaża jest troszkę ukryta, ale dla tych co poszukają na pewno ją odnajdą. Plaża jest rozległa, złoty piasek, bardzo spokojnie schodząca do morza. Przepiękna.

  Czwartym miejscem wartym zobaczenia jest mały botaniczny ogród motyli. Jest położony w środkowej części wyspy, a jest tak przepiękny, że nie da się opisać słowami. Rośliny i mnóstwo przepięknych dużych i małych motyli. 

  Piątym na naszej liście wartych zobaczenia jest Guiwanon spring park. Wyobraźcie sobie domki na drzewach, z niesamowitym widokiem na morze, połączone ze sobą wiszącymi drewnianymi mostami. Czy muszę coś jeszcze pisać ? Tu trzeba być, doświadczyć, zobaczyć, nacieszyć się pięknem.

  Szósta w kolejce jest jaskinia Cantabon. To chyba największa i najbardziej warta odwiedzenia jaskinia na wyspie. Można załatwić sobie przewodnika, dzięki czemu poczujecie się bezpieczniej. Schodzi się stromo, w wodzie, ale na prawdę warto.

  Siódmym miejscem, które warto odwiedzić jest organizowany raz w roku festiwal magii i czarów. Jest to okres świąt wielkanocnych, dokładniej Wielki Tydzień, na szczycie najwyższej góry na wyspie Siquijor. Z racji festiwalu są najlepsze szanse poznać tutejszego szamana, czy zakupić wszelkiego rodzaju mikstury na wszystko.

  Ósma to Casa de la playa, resort położony bardzo malowniczo, ma swoją prywatną plażę, jest tu i co zobaczyć, co zjeść i gdzie poleniuchować. Takie wszystko w jednym.

  Dziewiąte miejsce które trzeba zobaczyć to U - story. Tego resortu nie da się ominąć. Potężny Budda, przepięknie wypielęgnowany resort w Budda stylu. Bajka nad bajkami. Jest to moje ulubione miejsce na wyspie, tu spędziliśmy najwięcej czasu z Jingke. Jeśli będziesz na Siquijor to koniecznie musisz spędzić tu troszkę swojego czasu.

   Wyspa, którą nazwałem swoim rajem na ziemi. Polecam każdemu, kto chciałby spędzić wakacje, czy zostać tu na dłużej. Znajduje się tu o wiele więcej przepięknych miejsc, krajobrazów, te wymienione, to te co warto zobaczyć na tej przepięknej i magicznej wyspie Siquijor.

  Przeczytej też

  0 komentarze