Guiwanon Spring Park wiszących mostów Siquijor

Guiwanon spring park - park wiszących mostów
Guiwanon spring park


   Guiwanon Spring park Siquior Filipiny

Koniecznie przeczytajcie o dziewięciu miejscach na Siquijor, o których nie znajdziecie w żadnych przewodnikach. Guiwanon park jest jednym z tych miejsc.
   Jak już wiecie, Siquijor jest bardzo magiczną wyspą. Nie tylko świadczy o tym liczba hillerów ( ludzi którzy leczą magia ) ale i liczba miejsc które potrafią bardzo zadziwić, zauroczyć. Do jednego z takich miejsc zdecydowanie można zaliczyć Guiwanon spring park. Jest to resort wybudowany w powietrzu. Całość jest konstrukcją bambusową i  drewnianą, z małymi domkami na drzewach, położoną na podmokłym terenie. Robi to wrażenie wiszącego mostu, gdyż idąc takim mostkiem wszystko się trzęsie i huśta. Cały resort położony jest opodal miasta Siquijor kierując się w stronę Larena. Około jedna trzecia drogi. Zejście małym mostkiem łączącym ulicę z parkiem już pokazuje czego można się spodziewać w środku parku. Miła pani z obsługi sprzedała nam wejściówki 10 peso od osoby, ( 5 peso od dzieci jeśli ktoś podróżuje z dziećmi ) i po krótkiej uprzejmej rozmowie znaleźliśmy się w zaczarowanym miejscu. Jedyne co widać na początku to długi most bambusowy i drewniany, ułożony około 4 metry nad ziemią, na dole podmokły teren, jak by las w wodzie. W zależności od cyklu Księżyca wszystko bardziej lub mniej stoi w wodzie.


Domek na drzewie, za 200 pesos
Drewniany domek na drzewie


Idąc tą konstrukcją można przez chwile poczuć się jak Indiana Jones, przedostający się przez wąwóz po wiszącym moście. Idąc dalej, napotykamy pierwszy drewniany domek na drzewie. W środku szafeczka i łóżko, nie ma bogactwa, ale kto w takim miejscu spędzał by swój czas w domu ? Koszt takiego domku to 250 peso za noc, spokojnie dwie osoby się tu wyśpią. Posuwając się dalej napotkaliśmy na następne domki, oraz restauracyjkę. Szkoda, że nie serwują w niej żadnych posiłków, ani też ciepłych drinków, jak kawy czy herbaty. Uprzejma pani co sprzedawała nam bilety powiedziała nam, że tymczasowo zrezygnowali z funkcjonowania restauracji. Naprawdę szkoda, bo miejsce jest naprawdę magiczne i magnetyzujące. Odgłosy ptaków i innych leśnych stworzeń, może nas przenieść w świat marzeń, bardzo uspokaja i relaksuje. Jeśli ktoś lubi medytować, jest to jedno z tych miejsc, w których można w spokoju odpłynąć. Przebywając w restauracji można zobaczyć wypływających rybaków na połowy, swymi maleńkimi łódeczkami.  W  środku  parku, napotkaliśmy  na  małe  oczko  wodne,  z  klarowną  woda,  w  którym


zachód Słońca z widokiem na morze
Restauracja na wodzie


pływało dość sporo rybek, nawet kilka okazów nadających się na rodzinny obiad. 
   Jeśli na Twojej drodze pojawi się plan odwiedzenia tej uroczej wyspy Siquijor, Guiwanon spring park powinien znaleźć się na liście miejsc do odwiedzenia. Po kilku godzinnym pobycie tu czujemy niedosyt tego spokoju oraz przyrody, która magnetyzmem swym nakłania nasze myśli do odwiedzenia tego miejsca w najbliższym czasie. Przygotowaliśmy dla Was też krótki filmik, by pokazać Wam malutki fragmencik tego zaczarowanego miejsca. 
   Zapraszam do komentowania, oraz udostępniania. Życzymy przyjemnego oglądania.
0 Komentarze