Rezydentura w Polsce jak załatwić

Jak załatwić rezydenturę w Polsce
Rezydentura w Polsce dla obcokrajowca


Jak załatwić rezydenturę w Polsce

Witam was bardzo serdecznie. Dzisiaj coś troszkę o załatwianiu papierków, a konkretniej o rezydenturze w Polsce dla obywatela z poza Unii Europejskiej, czyli  dla żoneczki mojej kochanej. Dzisiaj udaliśmy się do Krakowa, gdzie z przygotowanymi dokumentami daliśmy wszystko do sprawdzenia. Co potrzeba to dokładnie postaram się wam opisać, bo jak na początku wydaje się to niewykonalne, tak jak już się zacznie załatwiać, to wcale nie jest to takie straszne i trudne.Rezydentura Wymagane dokumenty biuro w Krakowie

Wniosek, który się wypełnia, jest do pobrania na miejscu w okienku, a wypełnienie go zajmuje kilka minut. Nie ma tam nic niezrozumiałego, ani czegoś co trzeba było by szukać. Same dane osobowe.
Potrzebne są 4 zdjęcia jak do dowodu osobistego.
Kserokopia paszportu, wszystkich stron, nawet tych pustych.
Kserokopia dowodu osobistego małżonka.
Jeśli braliście ślub na Filipinach, to trzeba przetłumaczyć świadectwo na język nasz ojczysty, zanieść go do urzędu stanu cywilnego, by otrzymać wersję Polską. Tu są małe schodki, gdyż w urzędzie stanu cywilnego powiedziano nam, że potrwa to kilka miesięcy. Jednak dziś dowiedziałem się, że można złożyć wniosek i spokojnie czekać, aż się wszystko załatwi.
Samo przyjęcie wniosku uprawnia ubiegającego się o pobyt na terenie Polski, więc już nie trzeba się martwić wizą i jej przedłużaniem.
Kolejki są straszne, my dziś mieliśmy skromny numerek 216, więc polecam przybycie do urzędu w godzinach porannych. W Krakowie urząd jest otwarty w poniedziałki od 8 do 17 a resztę dni do 15.


Jak dowiem się coś więcej w niedługim czasie to oczywiście będę was informował na bieżąco.
Tym czasem życzę powodzenia wszystkim, którzy obecnie męczą się sprawami urzędowymi.


Więc się dowiedziałem jak złożyć wniosek, jest jedna jedyna możliwość, chyba że ma się naprawdę dużo czasu.  Pani co przyjmuje wnioski w okienku powiedziała nam tak :
Ludzie ustawiają się w kolejce przed urzędem od godziny przed czwartą rano, bo tylko dwadzieścia numerków jest wydawanych. Reszta to telefonicznie pod numerem telefonu - 12 392 18 30 jednak dodzwonić się tam jest niemożliwe, gdyż z całej Polski tam dzwonią. A więc jedynie zapakować wszystko w kopertę, wysłać poleconym priorytetowym na adres - Basztowa 22 Kraków i czekać na odpowiedź, która do dwóch tygodni ma przyjść. Tak też zrobiliśmy i czekamy na odpowiedź.

Tutaj kliknijcie  sobie po wniosek jaki trzeba wypełnić 

A tutaj adres gdzie i co na stronie urzędowej 


0 Komentarze